Кина SZS прашкасти јаглен КОТЕЛ фабрика и добавувачи | Taishan група

SZS прашкасти јаглен КОТЕЛ

Краток опис:

SZS прашкасти јаглен КОТЕЛ Опис на производот серија SZS прашкасти јаглен парен котел систем главно вклучува прашкасти потсистем складирање на јаглен, прашкасти систем за јаглен режач, мерење и потсистем контрола потсистем котел, грип потсистем за прочистување на гас, топлинска потсистем, летаат потсистем обновување пепел, компримиран воздух станица , инерција станица за заштита на гас и нафта палење станица. Затворената танкер од прашкасти јаглен фабрика за обработка инјектира прашкасти јаглен во pulveriz ...


 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 50 комплети месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  SZS прашкасти јаглен КОТЕЛ

  Опис на производот

  SZS серија прашкасти јаглен парен котел систем главно се вклучува прашкасти потсистем складирање на јаглен, прашкасти систем за јаглен режач, мерење и потсистем контрола потсистем котел, грип потсистем за прочистување на гас, топлинска потсистем, летаат потсистем обновување пепел, компримиран воздух станица, заштита на инертен гас станица и нафта станица палење. Затворената танкер од прашкасти јаглен фабрика за обработка инјектира прашкасти јаглен во прашкасти јаглен кула. прашок за јаглен во кулата влегува во мерење бин колку што е потребно и е испратен на прашкасти јаглен режач на фидер цевка и мешање на воздухот во прав. Функционирањето на системот на котелот е завршен од страна на контролорот на програмата за палење и домаќин систем за следење компјутер.

  карактеристики:

  (1) двојно барабан надолжна D-облик аранжман е донесена, и печката донесува со полно-мембрана структура ѕид.

  (2) на печката е поставен со добро дизајнирана стабилна комората за согорување погодна за палење и согорување на прашкасти јаглен. Тој е направен од висока температура отпорни материјали за да се обезбеди нормално согорување и долг живот.

  (3) комората за согорување е дизајниран во печка за да се обезбеди целосно согорување на јаглен во прав.

  (4) На котелот е компактна структура и дадено во форма на здружување, кои во голема мера го намалува обемот на работа на инсталација сајт.

  (5) на површината на струење греење е поставен со уред за саѓи дува, која може да се удар на пепел без запирање на печката.

  (6) Бојлерот може да биде опремен со уред за автоматско отстранување згура.

  (7) На котелот има различни оган дупки, дупки инспекција и експлозија-доказ врати за да се обезбеди удобен опсервација за време на операцијата, лесен за одржување и безбедно функционирање.

  (8) Бојлерот е управувана автоматски, со притисок, температура, контрола на нивото на водата и блокирам аларм за да се обезбеди сигурна работа на котелот.

  примена:

  SZS серија прашкасти јаглен парен котел е широко се користат во хемиската индустрија, индустријата за хартија одлуки, текстилната индустрија, прехранбената индустрија, фармацевтската индустрија, греење индустрија, градежната индустрија.

   

  Технички податоци на SZS прашкасти јаглен Отпуштен парен котел
   модел Номинална Испарувањето Капацитет (t / h) Отценети притисок на пареа (MPa) Гласал пареа температура (° C) Довод на вода на температура (° C) Отпадниот гас на температура (° C) Потрошувачка на гориво (kg / h) Димензии (мм)
  SZS6-1.25-AIII 6 1.25 193 105 137 537 10900 × 2900 × 3600
  SZS6-1.6-AIII 6 1.6 204 105 140 540 10900 × 2900 × 3600
  SZS8-1.25-AIII 8 1.25 193 105 137 716 11800x3200x3700
  SZS8-1.6-AIII 8 1.6 204 105 140 720 11800x3200x3700
  SZS10-1.25-AIII 10 1.25 193 105 134 933 13200x4100x4900
  SZS10-1.6-AIII 10 1.6 204 105 140 900 12600x3400x3800
  SZS15-1.25-AIII 15 1.25 193 105 137 1342 13600x3700x3800
  SZS15-1.6-AIII 15 1.6 204 105 140 1350 13600x3700x3800
  SZS20-1.25-AIII 20 1.25 193 105 137 1789 14700x4100x3900
  SZS20-1.6-AIII 20 1.6 204 105 158 1895 13200x5400x4800
  Напомена 1. ефикасност дизајн е 90 ~ 92%. 2. LHV се базира на 26750KJ / Kg.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  • SZS гас котли

   SZS гас котли

   SZS Oil Fired Boiler Product Description SZS series gas steam boiler is with D-type arrangement, natural recycling, double-drum water tube boiler. Longitudinal drum, full membrane wall structure, slightly positive pressure combustion. Furnace is wrapped by membrane wall, smoke enters the convection bank which is between the upper and lower drum from furnace exit, and then enters the tail heating surface -- steel spiral fin economizer. SZS series gas steam boiler is designed and optimized to p...

  • ѓубре инсинераторите

   ѓубре инсинераторите

   Ѓубре инсинераторите Главната метод на депонирање на комунален цврст отпад вклучува согорување, компостирање и депонијата. Согорување е најефективниот метод, остварување на целта за безопасност, намалување и искористување на ресурси. По согорување, може да се елиминира многу штетни бактерии и токсични супстанции. По согорување, јачината на звукот може да се намали за повеќе од 90%; на тежината може да се намали за повеќе од 80%; произведената топлинска енергија може да се користи за производство на електрична енергија и снабдување со топлинска енергија. ...

  • CFB термо котли

   CFB термо котли

   CFB термо котли Опис на производот CFB котел (Циркулаторни флуидизиран слој за котли) се одликува добра адаптација јаглен, безбедна и сигурна работа, високи перформанси и заштеда на енергија. Пепел може да се користи како додаток на цемент, намалување на загадувањето на животната средина и зголемување на економската корист. CFB котел може да изгори различни горива, како што се меки јаглен, антрацит, посно јаглен, лигнит, gangue, тиња, нафтен кокс, биомаса (дрво чип, шеќерна трска, слама, дланка лушпа, ориз лушпа, итн) CFB котел ...

  • DHL термо котли

   DHL термо котли

   DHL термо котли Опис на производот DHL серија котел е еден тапан хоризонтална синџир решетки најголемиот котел. Горење дел усвојува шушка синџир решетки за да одговара со висок квалитет на помошната опрема и совршена автоматски систем за контрола, кој обезбедува безбедна, стабилна и ефикасна работа на котелот. DHL серија јаглен котли се дизајниран и оптимизиран за апликации за да се произведе низок, среден и висок притисок на пареа или жешка вода со номинален капацитет испарување 10-65 тони / час и рангирани ...

  • WNS нафта котел

   WNS нафта котел

   WNS нафта котел Опис на производот WNS серија нафта котел донесува Бран печка, навој чад цевка, висока ефикасност, заштеда на енергија, хоризонтална три-pass, влажни назад структура, целосно автоматска контрола, разумни структура, лесно и безбедно работење. По масло се атомизирани од страна на режач, на факелот е исполнет во брановидни печка и пренесува сончева топлина преку ѕидовите на печката, која е првиот помине. На висока температура течен гас генерирани од собира согорување во ...

  • CFB котел на биомаса

   CFB котел на биомаса

   CFB Биомаса котли Опис на производот CFB (Циркулаторни флуидизиран слој) котел на биомаса е заштеда на енергија, еколошки и ефикасни. CFB котел на биомаса може да изгори различни горива од биомаса, како што се дрво чип, шеќерна трска, слама, дланка лушпа, ориз лушпа, итн CFB котел на биомаса карактеристики поголеми греење област, ниска температура согорување кревет, ниска технологија притисок кревет, изведена согорување, ефикасна поделба, SNCR и SCR denitration, низок коефициент на вишокот воздух, сигурен анти-носат технологија, matu ...