Ние обезбедуваме висок квалитет ОПРЕМА

КОТЕЛ НА ОПРЕМА

 • SZS гас котли

  SZS гас котли

  SZS нафта котел Опис на производот SZS серија гас парен котел е со уредување D-тип, природни рециклирање, двојно тапан вода цевка котел. Надолжни барабан, со полно структура мембрана ѕид, малку позитивни согорување притисок. Печка е завиткани со мембрана ѕид, чад влегува во струење на банката која е помеѓу горниот и долниот барабан од излезот печка, а потоа влегува грејна површина на опашката - челик спирала перка економајзер. SZS серија гас парен котел е дизајниран и оптимизиран ...

 • Котел SZL биомаса

  Котел SZL биомаса

  SZL Биомаса котел Опис на производот котли SZL серија биомаса донесува синџир решетки, која е погодна за согорување на биомаса гориво како дрво чип, топчиња биомаса, итн SZL серија котел на биомаса е двојно тапан природна циркулација котел, целиот во "О" во облик на аранжман, употреба на синџирот решетки. На предниот дел на котелот е зголемувањето на грип канал, што е, на печка; неговите четири ѕидови се покриени со мембрана цевка ѕид. На задниот дел на котелот е договорено со струење на банката. На пестелив е ...

 • Котел СТВ биомаса

  Котел СТВ биомаса

  СТВ Биомаса Опис на производот котли СТВ котел серија биомасата е еден тапан хоризонтална склони двоодни решетки котел, аголот на наклонетост на решетката е двоодни е 15 °. Печката е мембрана структура ѕид, печка штекер има згура ладење цевки, и излезот печка излезните гасови температура ќе се намали под 800 ℃, пониска од точката на топење на летечка пепел, за да се спречи летечка пепел од slagging на паропрегревател. По цевки згура ладење, има висока температура паропрегревател, ниска температура ...

 • CFB котел на биомаса

  CFB котел на биомаса

  CFB Биомаса котли Опис на производот CFB (Циркулаторни флуидизиран слој) котел на биомаса е заштеда на енергија, еколошки и ефикасни. CFB котел на биомаса може да изгори различни горива од биомаса, како што се дрво чип, шеќерна трска, слама, дланка лушпа, ориз лушпа, итн CFB котел на биомаса карактеристики поголеми греење област, ниска температура согорување кревет, ниска технологија притисок кревет, изведена согорување, ефикасна поделба, SNCR и SCR denitration, низок коефициент на вишокот воздух, сигурен анти-носат технологија, matu ...

 • SZL термо котли

  SZL термо котли

  SZL термо котли Опис на производот SZL серија јаглен котел има карактеристики на голема топлина површина, висока ефикасност на топлина и решетки синџирот на тип squama, помалку јаглен истекување, соодветните воздушна комора и одделени прилагодување, доволно и стабилен гори, излез прашина сепаратор уред намалува грип мозоци гас, контрола на фреквенција, Саладин и DCS авто-контрола. SZL серија јаглен котли се специјално дизајниран и оптимизиран за производство на ниско и средно притисок на пареа или жешка вода со номинална ev ...

 • SHL термо котли

  SHL термо котли

  SHL термо котли Опис на производот SHL серија котел е двојно тапан хоризонтална синџир решетки најголемиот котел, задниот дел комплети воздух preheater. Опремата гори донесува шушка синџир решетки за да одговара на високо-квалитетни помошни машина, приврзаност и добра опрема автоматска контрола, кој обезбедува безбедна, стабилна економично и ефикасно водење на котелот. SHL серија јаглен котли се специјално дизајниран и оптимизиран за апликации за да се произведе низок, среден и висок притисок на пареа или жешка вода с ...

 • DHL термо котли

  DHL термо котли

  DHL термо котли Опис на производот DHL серија котел е еден тапан хоризонтална синџир решетки најголемиот котел. Горење дел усвојува шушка синџир решетки за да одговара со висок квалитет на помошната опрема и совршена автоматски систем за контрола, кој обезбедува безбедна, стабилна и ефикасна работа на котелот. DHL серија јаглен котли се дизајниран и оптимизиран за апликации за да се произведе низок, среден и висок притисок на пареа или жешка вода со номинален капацитет испарување 10-65 тони / час и рангирани ...

 • CFB термо котли

  CFB термо котли

  CFB термо котли Опис на производот CFB котел (Циркулаторни флуидизиран слој за котли) се одликува добра адаптација јаглен, безбедна и сигурна работа, високи перформанси и заштеда на енергија. Пепел може да се користи како додаток на цемент, намалување на загадувањето на животната средина и зголемување на економската корист. CFB котел може да изгори различни горива, како што се меки јаглен, антрацит, посно јаглен, лигнит, gangue, тиња, нафтен кокс, биомаса (дрво чип, шеќерна трска, слама, дланка лушпа, ориз лушпа, итн) CFB котел ...

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

Како Националниот Hi-tech компании сертифицирани од страна на Владата и на 500 најголеми машини Индустриски претпријатија, Taishan група е водечки индустриски котли и притисок дизајнер садови, производител и извозник посветена на снабдување клуч јаглен котел и индустриски котли решенија за клиентите во целиот свет. Ние сме секогаш работат понапорно за да стане лидер во обезбедување на големи или средни прилагодено индустриски котли решение за да ги задоволат барањата на пазарот од нејзиното основање во 1994 година Нашите производи се прошири колку што индустриски котли, трафостаница котли, садови под притисок, трансформатор, прекинувач висок напон , електрична жица и кабел, преостанатата топлина ладење машина, итн

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • Гас централа котел во Бангладеш

  централа на гас бојлер се однесува на котел на гас пареа се користи за производство на електрична енергија. На крајот на 2019 година, Taishan група победи на тендер за гас пареа котел 55t / h. Проектот е 10 MW централа за 1500t / d нови сува процес цементен клинкер производствена линија во Бангладеш. котел за пареа се користи за ДПИ ...

 • Reciprocal Grate Boiler Development and Application

  Reciprocal Grate Boiler is another name of reciprocating grate boiler. As a biomass boiler, reciprocal grate boiler is suitable for burning wood dust, straw, bagasse, palm fibre, rice husk. Biomass fuel is a renewable fuel, which has less sulphur and ash, as well as less SO2 and dust emission. Th...

 • Индустриски котли Добавувачот Присуствуваа HEATEC Изложба

  На 28 ноември 2019 година, се одржа во Шангај Меѓународна изложба за греење технологија. Како годишен индустрија настан, го привлече повеќе од 200 излагачи, со проценета публика од над 10.000. За сега, повеќе од половина од периодот на изложбата помина. Постојат многу агенди, богати и ко ...

 • 75TPH CFB котел ЕПК проект во Индонезија

  75TPH CFB котел е најчестиот CFB котел во Кина. CFB котел е краток за циркулираат флуидизирани креветот котел. CFB котел е погодна за горење на јаглен, дрво чип, шеќерна трска, слама, дланка лушпа, ориз лушпа и други биомаса гориво. Неодамна, индустриски котли и централа котел производителот Taish ...

 • Котли се појави на 122th кантонот саем

  Industrial Boilers including coal fired boiler and biomass boiler are our main products exported to over 36 countries such as America, Australia, Pakistan, Bangladesh, Thailand, Vietnam, Malaysia, Indonesia, Philippine, Fiji, India, UAE, Saudi Arabia, Qatar, Egypt, Alban...