China CFB Biomasa fabrikë Kazan dhe furnizuesit | Taishan Group

CFB Biomasa Boiler

Përshkrim i shkurtër:

CFB Biomasa Përshkrimi Boiler Product CFB (Shtrat qarkullues i lëngëzuar) kazan biomasës është kursimit të energjisë, miqësore me mjedisin dhe efikas. CFB biomasa kazan mund të djegur lëndët djegëse të ndryshme të biomasës, të tilla si chip druri, bagasse, kashtë, palme lëvore, lëvore oriz, etj kazan biomasa CFB përmban zonë më të madhe të ngrohjes, krevat temperaturë të ulët djegies, teknologji të ulët presion krevat, organizuan djegies, ndarje efikase, SNCR dhe SCR denitrimit, koeficienti i ulët tepërt të ajrit, të besueshme teknologji anti-veshin, matu ...


 • Min.urdhër Sasia: 1 set
 • Furnizimi Aftësia: 50 grupe në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  CFB biomasa Boiler

  përshkrim i produktit

  CFB (Shtrat qarkullues i lëngëzuar) kazan biomasës është kursimit të energjisë, miqësore me mjedisin dhe efikas. CFB biomasa kazan mund të djegur lëndët djegëse të ndryshme të biomasës, të tilla si chip druri, bagasse, kashtë, palme lëvore, lëvore oriz, etj kazan biomasa CFB përmban zonë më të madhe të ngrohjes, krevat temperaturë të ulët djegies, teknologji të ulët presion krevat, organizuan djegies, ndarje efikase, SNCR dhe SCR denitrimit, koeficienti i ulët tepërt të ajrit, të besueshme anti-veshin teknologji, teknikë të pjekur nënshkrimin, dhe overtemperature teknologji jo-coking.

  kaldaja biomasa CFB mund të prodhojë avull mesme dhe të lartë presion me vlerësuarat kapacitet avullimit të 35-130 ton / h dhe presionit nominal të 3.82-9.8 MPa. Efikasiteti i projektuar termike është deri në 87 ~ 90%.

  Features:

  1. koeficient vogla rrjedhje e ajrit redukton sasi gripit gazit dhe rezistencë, një reduktim korrespondues në konsumin e energjisë ventilatorit ID.

  2. Low teknologji presion krevat redukton shtresë lartësinë materiale, lartësi fluidization, era presion dhome, dhe konsumit primar të energjisë së ajrit.

  3. Low teknologji temperatura krevat (djegie temperaturë të ulët) të kontrolluar temperaturën e gazit gripit, furnizimit me ajër të keq, të zvogëlojë sasinë NOx.

  4. Sipërfaqja Larger ngrohje siguron dalje kazan dhe plotëson kërkesat e ngarkesës 110%.

  5. temperaturë të lartë ciklon ndarje qarkulluese sistem djegies; dhomëz furre dhe dhoma e erës dhe i lidhur me anë të murit të ujit membrane.

  Aplikacion:

  kaldaja CFB janë përdorur gjerësisht në prodhimin e energjisë në industrinë kimike, letër e bërë, Industria e tekstilit, industrinë ushqimore dhe të pijshëm, industrinë farmaceutike, rafineri sheqeri, fabrika e gomave, fabrika vaj palme, bimë alkoolit, etj

   

  Të dhënat teknike të CFB Biomasa avulli kaldajave
   model Vlerësuar avullim kapacitetit (t / h) Vlerësuar me avuj me presion (MPa) Feed Uji Temperatura (° C) Vlerësuar avulli Temperatura (° C) Karburantit konsumi (kg / h) Primar Air Fan Mesëm Fan Air Detyruar Air Fan
  TG35-3.82-SW 35 3.82 150 450 8680 Q = 30911m3 / h
  P = 14007Pa
  Q = 25533m3 / h
  P = 8855Pa
  Q = 107863m3 / h
  P = 5200Pa
  TG75-3.82-SW 75 3.82 150 450 18400 Q = 52500m3 / h
  P = 15000Pa
  Q = 34000m3 / h
  P = 9850Pa
  Q = 200000m3 / h
  P = 5500Pa
  TG75-5.29-SW 75 5.29 150 485 18800 Q = 52500m3 / h
  P = 15000Pa
  Q = 34000m3 / h
  P = 9850Pa
  Q = 200000m3 / h
  P = 5500Pa
  TG75-9.8-SW 75 9.8 215 540 19100 Q = 52500m3 / h
  P = 15000Pa
  Q = 34000m3 / h
  P = 9850Pa
  Q = 200000m3 / h
  P = 5500Pa
  TG130-3.82-SW 130 3.82 150 450 29380 Q = 91100m3 / h
  P = 16294Pa
  Q = 59000m3 / h
  P = 9850Pa
  Q = 2x152000m3 / h
  P = 5500Pa
  TG130-5.29-SW 130 5.29 150 485 29410 Q = 91100m3 / h
  P = 16294Pa
  Q = 59000m3 / h
  P = 9850Pa
  Q = 2x152000m3 / h
  P = 5500Pa
  TG130-9.8-SW 130 9.8 215 540 29500 Q = 91100m3 / h
  P = 16294Pa
  Q = 59000m3 / h
  P = 9850Pa
  Q = 2x152000m3 / h
  P = 5500Pa
  vërejtje 1. Efikasiteti Design është 88%.

  130 G

  示意图 2
  示意图 1


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  prodhimet e ngjashme

  • SZL Biomasa Boiler

   SZL Biomasa Boiler

   SZL Biomass Boiler Product Description SZL series biomass boiler adopts chain grate, which is suitable for burning the biomass fuel like wood chip, biomass pellet, etc. SZL series biomass boiler is double drum natural circulation boiler, the whole into an "O" -shaped arrangement, use of chain grate. The front of boiler is the rising flue duct, that is, the furnace; its four walls are covered with membrane wall tube. The rear of boiler is arranged convection bank. The economizer is arranged ou...

  • DHW Biomasa Boiler

   DHW Biomasa Boiler

   DHW Biomasa Boiler Product Description DHW biomasa seri kazan është daulle vetëm të prirur horizontal reciprok hekura bojler, kënd hekura reciprok për të prirje është 15 °. Furra është struktura mur membrana, prizë furre ka tuba zgjyrat-ftohje, dhe temp të gazit furre prizë gripit është ulur në më poshtë 800 ℃, më e ulët se pikën e shkrirjes së hirit, për të parandaluar hirit fluturojnë nga slagging në tejngrohës. Pas tubave skorje-ftohje, ka temperaturë të lartë tejngrohës, të ulët-temp ...

  • SHW Biomasa Boiler

   SHW Biomasa Boiler

   bojler SHW Biomasa kaldajave Produkti Përshkrimi biomasa SHL është dyfishtë daulle bojler horizontale me sitë zinxhir, i cili është i përshtatshëm për djegia e karburantit biomasës si chip dru, topth biomasës, etj furre përparme është i përbërë nga uji ftohur murit, dhe para dhe ujë pasme mur -cooled përbën ujë ftohur hark. Pako tub convection është rregulluar midis bateri sipërme dhe të poshtme, dhe ngrohtës dhe preheater të ajrit janë të rregulluar në pjesën e pasme bojler. Një ndërfaqe blozë ventilator është reser ...