China CFB Coal Fired Fabrika e kaldajave dhe furnizuesit | Taishan Group

CFB Coal Fired kaldajave

Përshkrim i shkurtër:

CFB Coal Fired kazan Product Description CFB kazan (qarkullues i lëngëzuar i kaldajave krevat) përmban përshtatjen mirë qymyr, operimin e sigurt dhe të besueshëm, performancë të lartë dhe kursimit të energjisë. Hiri mund të përdoret si një përzierje e çimentos, uljen e ndotjes së mjedisit dhe rritjen përfitim ekonomik. CFB kazan mund të djegur lëndë djegëse të ndryshme, të tilla si qymyr butë, qymyr anthracite, qymyr ligët, linjitit, gangue, llum, koks naftë, biomasa (chip dru, bagasse, kashtë, palme lëvore, lëvore oriz, etj) CFB kazan ...


 • Min.urdhër Sasia: 1 set
 • Furnizimi Aftësia: 50 grupe në muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  CFB Qymyr Boiler

  përshkrim i produktit

  CFB kazan (qarkullues i lëngëzuar i kaldajave Bed) përmban përshtatjen mirë qymyr, operimin e sigurt dhe të besueshëm, performancë të lartë dhe kursimit të energjisë. Hiri mund të përdoret si një përzierje e çimentos, uljen e ndotjes së mjedisit dhe rritjen përfitim ekonomik.

  CFB kazan mund të djegur lëndë djegëse të ndryshme, të tilla si qymyr butë, qymyr anthracite, qymyr ligët, linjitit, gangue, llum, koks naftë, biomasa (chip dru, bagasse, kashtë, palme lëvore, lëvore oriz, etj)

  kaldaja CFB janë projektuar posaçërisht dhe të optimizuar për aplikimet për të prodhuar avull të mesme dhe të lartë të presionit të ujit të nxehtë ose me kapacitet të vlerësuarat avullimit nga 35-440 ton / orë dhe presionit të vlerësuarat nga 3.82 deri 9.8 MPa. Efikasiteti Dizajni ngrohjes e kaldajave CFB është deri në 87 ~ 90%.

  Features:

  1. Efikasiteti Burning arrin 95% -99%, shkallën e lartë djegie, efikasitetin e ngrohjes lart 87%.

  2. kursimit të energjisë, efikasitet të lartë, fleksibilitet të lartë e karburantit, e cila mund të kënaqë djegien e shumë lloje të karburantit.

  3. Limestone mund të shtohet në material krevat gjatë procesit të djegies reagon me SO2 e gripit formulon sulfat, desulphuration mund të plotësojë mbrojtjen e mjedisit

  4. shpërndarje të arsyeshme të erës dhe temperatura të ulëta ose të furrës mund të kontrollojë formulimin e NOx dhe me të vërtetë të arritur mbrojtjen e mjedisit.

  5. rregullimi Big load varg mund të rregullohen për 30-110%.

  6. Kontrolli i Lartë automatike e bën kaldaja drejtimin në mënyrë të sigurtë dhe ekonomikisht në afat të gjatë.

  7. Miratimi sipërme shter pajisje temperaturë të lartë ciklon ndarë, mbledhjen e të lartë të materialit krevat.

  8. lartë të ngrohjes transferimin efikasitet, aftësia e lartë e mbingarkesës.

  Aplikacion:

  kaldaja CFB janë përdorur gjerësisht për prodhimin e energjisë në industrinë kimike, letër bërë industri, industrinë e tekstilit, ushqimore dhe të pijshëm, industria farmaceutike, rafineri sheqeri, fabrika e gomave, fabrika vaj palme, bimë alkoolit, etj

   

  Të dhënat teknike të kaldajave CFB Hot Water
   model Vlerësuar energjisë termike (MW) Vlerësuar Presioni Output (MPa) Vlerësuar Temperatura dalëse (° C) Vlerësuar temperaturës të dhëna (° C) Karburantit konsumi (kg / h) Gripit Temperatura e gazit (° C) Primar Temperatura e ajrit (° C) Dytësor temperatura e ajrit (° C) Raporti i fillore Air në ajër të Mesëm Gjerësia
  (përfshirë. Platformë) (mm)
  Thellësia
  (përfshirë. Platformë) (mm)
  Lartësia e daulles centerline (mm)
  QXX29-1.25 / 150/90 M 29 1.25 150 90 9489 150 150 150 1: 1 9400 13250 22000
  QXX58-1.6 / 150/90 M 58 1.6 150 90 18978 150 150 150 1: 1 11420 15590 31000
  QXX116-1.6 / 150/90 M 116 1.6 150 90 37957 150 180 170 1: 1 14420 20700 35000
  vërejtje 1. grimcë karburantit 10mm, dhe gëlqeror grimcës është 2mm. 2. Efikasiteti Design është 88%.
  3. Efikasiteti desulfurizimit është 90%. 4. Efikasiteti Heat dhe karburantit konsumi llogaritet nga LHV 12670KJ / kg (3026kcal / kg). 

   

  Specifikimet e CFB avulli kaldajave
   model Vlerësuar avullim kapacitetit (t / h) Vlerësuar me avuj me presion (MPa) Feed Uji Temperatura (° C) Vlerësuar avulli Temperatura (° C) Karburantit konsumi (kg / h) Gripit Temperatura e gazit (° C) Primar Temperatura e ajrit (° C) Dytësor temperatura e ajrit (° C) Raporti i fillore Air në ajër të Mesëm Gjerësia
  (përfshirë. Platformë) (mm)
  Thellësia
  (përfshirë. Platformë) (mm)
  Lartësia e daulles centerline (mm)
  TG35-3.82-M 35 3.82 150 450 8595 150 150 150 1: 1 9200 13555 25000
  TG75-3.82-M 75 3.82 150 450 18418 150 150 150 1: 1 11420 15590 32500
  TG75-5.29-M 75 5.29 150 485 18321 150 150 150 1: 1 11420 15590 32500
  TG130-3.82-M 130 3.82 150 450 31924 150 180 170 1: 1 14420 20700 35000
  TG130-5.29-M 130 5.29 150 485 31756 150 180 170 1: 1 14420 20700 35000
  TG130-9.8-M 130 9.8 215 540 30288 150 200 200 1: 1 14010 20800 37000
  TG220-3.82-M 220 3.82 150 450 54025 150 200 200 1: 1 16700 23200 41500
  TG220-5.29-M 220 5.29 150 485 53742 150 200 200 1: 1 16700 23200 41500
  TG220-9.8-M 220 9.8 215 540 51256 150 200 200 1: 1 16700 23200 41500
  TG440-13.7-M 440 13.7 250 540 102520 150 200 200 1: 1 29000 32000 50050
  vërejtje 1. TG kaldaja me avull janë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëndëve djegëse. 2. grimcë karburantit 10mm, dhe gëlqeror grimcës është 2mm.
  3. Efikasiteti Design është 88%. 4. Efikasiteti desulfurizimit është 90%. 5. Efikasiteti Heat dhe karburantit konsumi llogaritet nga LHV 12670KJ / kg (3026kcal / kg). 

  DHX35-1示意图示意图 2


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  prodhimet e ngjashme

  • DZL Coal Fired kaldajave

   DZL Coal Fired kaldajave

   DZL Coal Fired Boiler Product Description Coal kazan (i quajtur edhe qymyr kazan) është përdorur gjerësisht për të gjeneruar energji termike nga djegia e qymyrit që është ushqyer në dhomën e djegies. Qymyr mund të ofrojnë kosto të ulët operative në krahasim me karburantet e tjera fosile si nafta apo gazi natyror. bojler ynë qymyr ka karakteristikat e efikasitetit të lartë, kursimit të energjisë, kontrollin e integruar, instalim të lehtë dhe operimin e sigurt. DZL seri qymyr kaldaja janë projektuar dhe optimizuar për të prodhuar p ulët posaçërisht ...

  • DHL Coal Fired kaldajave

   DHL Coal Fired kaldajave

   DHL Coal Fired kazan kazan Product Description seri DHL është vetëm daulle zinxhir horizontale kazan hekura pjesa më e madhe. Pjesa e djegur miraton bie zinxhir hekura që të shkojë me pajisje të kualitetit të lartë ndihmëse dhe të përsosur sistemin e kontrollit automatik, e cila siguron funksionimin e sigurt, të qëndrueshëm dhe efikas të kazan. seri DHL qymyr kaldaja janë projektuar dhe optimizuar për aplikimet për të prodhuar të ulët, të mesëm dhe të lartë me avull me presion apo ujë të nxehtë me kapacitet të avullimit të vlerësuarat nga 10-65 ton / orë dhe të vlerësuarat ...

  • SZL Coal Fired kaldajave

   SZL Coal Fired kaldajave

   SZL Coal Fired Boiler Product Description SZL bojler qymyr seri ka karakteristikat e sipërfaqes së madhe të ngrohjes, efikasitet të lartë të ngrohjes dhe të tipit leskër zinxhir hekura, më pak rrjedhje qymyr, dhomës përkatëse të ajrit dhe të ndara rregullim, djegie të mjaftueshme dhe të qëndrueshme, pajisje prizë pluhur ndarës redukton gripit ikjen e gazit, kontrollin e frekuencave, PLC & DCS auto-kontrollit. SZL seri qymyr kaldaja janë projektuar dhe optimizuar për të prodhuar avull të ulët dhe të mesëm presion apo ujë të ngrohtë me ev vlerësuarat posaçërisht ...

  • SHL Coal Fired kaldajave

   SHL Coal Fired kaldajave

   SHL Coal Fired kazan kazan Product Description seri SHL është daulle dyfishtë zinxhir horizontale bojler hekura pjesa më e madhe, pjesa e pasme përcakton Preheater ajrit. Pajisjet djegur miraton bie zinxhir hekura që të shkojë me makinë me cilësi të lartë ndihmëse, bashkëngjitje dhe përsosur pajisje automatike të kontrollit, i cili siguron të sigurt drejtimin, të qëndrueshëm ekonomik dhe efikas të kazan. seri qymyrit SHL kaldaja gjuajtur janë projektuar posaçërisht dhe të optimizuar për aplikimet për të prodhuar të ulët, të mesëm dhe me avull presion të lartë ose W ujë të ngrohtë ...